Atom, 2016-2017, Pavilion (AAA) (Minor Hockey Alliance of Ontario)

Dodge-Breakaway
PrintAtom Playdown Standings
Jump To:

Bracket

  • Jan 23-Feb 05
    Series A

    3rd Place West vs 6th Place West

    TeamGPWLTPts
    3Sun County 333006
    6Chatham-Kent 630300
    DateVisitorHome
    Jan 28
    1:00P
    Chatham-Kent0Sun County3
    Jan 29
    3:30P
    Sun County2Chatham-Kent0
    Feb 03
    7:00P
    Chatham-Kent2Sun County5
  • Jan 23-Feb 05
    Series B

    4th Place West vs 5th Place West

    TeamGPWLTPts
    4Windsor 453206
    5Lambton 552304
    DateVisitorHome
    Jan 28
    12:00P
    Lambton5Windsor0
    Jan 29
    6:30P
    Windsor5Lambton3
    Feb 02
    8:00P
    Lambton1Windsor2
    Feb 04
    1:30P
    Windsor1Lambton2
    Feb 05
    3:00P
    Lambton2Windsor3
  • Jan 23-Feb 05
    Series C

    3rd Place East vs 6th Place East

    TeamGPWLTPts
    3Waterloo 333006
    6Cambridge 630300
    DateVisitorHome
    Jan 27
    6:30P
    Cambridge1Waterloo2
    Jan 29
    5:30P
    Waterloo2Cambridge1
    Jan 31
    7:00P
    Cambridge0Waterloo4
  • Jan 23-Feb 05
    Series D

    4th Place East vs 5th Place East

    TeamGPWLTPts
    4Kitchener 441302
    5Hamilton 543106
    DateVisitorHome
    Jan 28
    6:45P
    Hamilton5Kitchener0
    Jan 29
    4:30P
    Kitchener2Hamilton3
    Jan 31
    7:30P
    Hamilton0Kitchener3
    Feb 01
    7:30P
    Kitchener0Hamilton5
  • Feb 06-Feb 19
    Series E

    1st Place West vs 2nd Seed AB Winners

    TeamGPWLTPts
    1Elgin-Middlesex 133006
    2Windsor30300
    DateVisitorHome
    Feb 10
    6:00P
    Windsor1Elgin-Middlesex8
    Feb 11
    4:00P
    Elgin-Middlesex6Windsor2
    Feb 12
    1:15P
    Windsor1Elgin-Middlesex4
  • Feb 06-Feb 19
    Series F

    2nd Place West vs 1st Seed AB Winners

    TeamGPWLTPts
    1Sun County40311
    2London 243017
    DateVisitorHome
    Feb 11
    1:00P
    Sun County0London5
    Feb 12
    3:30P
    London2Sun County2
    Feb 17
    7:00P
    Sun County3London5
    Feb 18
    2:30P
    London4Sun County2
  • Feb 06-Feb 19
    Series G

    1st Place East vs 2nd Seed CD Winners

    TeamGPWLTPts
    1Brantford 143017
    2Hamilton40311
    DateVisitorHome
    Feb 04
    4:00P
    Hamilton3Brantford3
    Feb 05
    1:30P
    Brantford5Hamilton2
    Feb 07
    7:15P
    Hamilton1Brantford2
    Feb 12
    12:00P
    Brantford3Hamilton2
  • Feb 06-Feb 19
    Series H

    2nd Place East vs 1st Seed CD Winners

    TeamGPWLTPts
    1Waterloo43017
    2Huron-Perth 240311
    DateVisitorHome
    Feb 11
    3:45P
    Waterloo3Huron-Perth2
    Feb 12
    2:00P
    Huron-Perth4Waterloo5
    Feb 17
    7:00P
    Waterloo1Huron-Perth1
    Feb 18
    3:30P
    Huron-Perth1Waterloo6
  • Feb 20-Mar 08
    Series I

    Remaining Teams: 1st Seed West vs 2nd Seed East

    TeamGPWLTPts
    1Elgin-Middlesex00000
    1Waterloo00000
    DateVisitorHome
    Feb 25
    12:15P
    WaterlooElgin-Middlesex
    Feb 26
    12:45P
    Elgin-MiddlesexWaterloo
    Mar 04
    5:15P
    WaterlooElgin-Middlesex
    Mar 05
    3:15P
    Elgin-MiddlesexWaterloo
    Mar 06
    6:45P
    WaterlooElgin-Middlesex
    Mar 07
    7:00P
    Elgin-MiddlesexWaterloo
  • Feb 20-Mar 08
    Series J

    Remaining Teams: 1st Seed East vs 2nd Seed West

    TeamGPWLTPts
    1Brantford00000
    1London00000
    DateVisitorHome
    Feb 25
    1:00P
    BrantfordLondon
    Feb 26
    3:30P
    LondonBrantford
    Feb 28
    6:45P
    BrantfordLondon
    Mar 03
    7:00P
    LondonBrantford
    Mar 04
    1:00P
    BrantfordLondon
    Mar 06
    7:00P
    LondonBrantford
  • Mar 06-Mar 26
    Series K

    Winner Series I vs Winner Series J (8pt Series)

    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
C1Jan 276:30 PMCambridge Hawks1-2Waterloo WolvesAMC (East)
B1Jan 2812:00 PMLambton Jr Sting5-0Windsor Jr SpitfiresCentral Park (South)
A1Jan 281:00 PMChatham-Kent Cyclones0-3Sun County PanthersEssex (Libro)
D1Jan 286:45 PMHamilton Huskies5-0Kitchener Jr RangersGrand River
A2Jan 293:30 PMSun County Panthers2-0Chatham-Kent CyclonesBlenheim
D2Jan 294:30 PMKitchener Jr Rangers2-3Hamilton HuskiesChedoke (Red)
C2Jan 295:30 PMWaterloo Wolves2-1Cambridge HawksGalt Arena
B2Jan 296:30 PMWindsor Jr Spitfires5-3Lambton Jr StingClearwater (Blue)
C3Jan 317:00 PMCambridge Hawks0-4Waterloo WolvesRIM Park (Lions)
D3Jan 317:30 PMHamilton Huskies0-3Kitchener Jr RangersDon McLaren
D4Feb 017:30 PMKitchener Jr Rangers0-5Hamilton HuskiesChedoke (Red)
B3Feb 028:00 PMLambton Jr Sting1-2Windsor Jr SpitfiresCentral Park (North)
A3Feb 037:00 PMChatham-Kent Cyclones2-5Sun County PanthersEssex (Shaheen)
B4Feb 041:30 PMWindsor Jr Spitfires1-2Lambton Jr StingSarnia PASA (Rink 1)
G1Feb 044:00 PMHamilton Huskies3-3Brantford 99ersGretzky Center (#3)
G2Feb 051:30 PMBrantford 99ers5-2Hamilton HuskiesChedoke (Red)
B5Feb 053:00 PMLambton Jr Sting2-3Windsor Jr SpitfiresCentral Park (North)
G3Feb 077:15 PMHamilton Huskies1-2Brantford 99ersGretzky Center (#3)
E1Feb 106:00 PMWindsor Jr Spitfires1-8Elgin-Middlesex ChiefsKomoka CW&RC (1 - Molson)
F1Feb 111:00 PMSun County Panthers0-5London Jr KnightsNichols (A)
H1Feb 113:45 PMWaterloo Wolves3-2Huron-Perth LakersSt. Marys (Blue)
E2Feb 114:00 PMElgin-Middlesex Chiefs6-2Windsor Jr SpitfiresCentral Park (North)
G4Feb 1212:00 PMBrantford 99ers3-2Hamilton HuskiesChedoke (Red)
E3Feb 121:15 PMWindsor Jr Spitfires1-4Elgin-Middlesex ChiefsKomoka CW&RC (1 - Molson)
H2Feb 122:00 PMHuron-Perth Lakers4-5Waterloo WolvesAMC (West)
F2Feb 123:30 PMLondon Jr Knights2-2Sun County PanthersEssex (Shaheen)
F3Feb 177:00 PMSun County Panthers3-5London Jr KnightsNichols (A)
H3Feb 177:00 PMWaterloo Wolves1-1Huron-Perth LakersRotary Complex (RBC)
F4Feb 182:30 PMLondon Jr Knights4-2Sun County PanthersEssex (Libro)
H4Feb 183:30 PMHuron-Perth Lakers1-6Waterloo WolvesAMC (West)
I1Feb 2512:15 PMWaterloo Wolves Elgin-Middlesex ChiefsKomoka CW&RC (1 - Molson)
J1Feb 251:00 PMBrantford 99ers London Jr KnightsNichols (A)
I2Feb 2612:45 PMElgin-Middlesex Chiefs Waterloo WolvesAMC (West)
J2Feb 263:30 PMLondon Jr Knights Brantford 99ersGretzky Center (#1)
J3Feb 286:45 PMBrantford 99ers London Jr KnightsWestern Fair (HanStone)
J4Mar 037:00 PMLondon Jr Knights Brantford 99ersGretzky Center (#1)
J5Mar 041:00 PMBrantford 99ers London Jr KnightsNichols (A)
I3Mar 045:15 PMWaterloo Wolves Elgin-Middlesex ChiefsKomoka CW&RC (1 - Molson)
I4Mar 053:15 PMElgin-Middlesex Chiefs Waterloo WolvesAMC (West)
I5Mar 066:45 PMWaterloo Wolves Elgin-Middlesex ChiefsKomoka CW&RC (1 - Molson)
J6Mar 067:00 PMLondon Jr Knights Brantford 99ersGretzky Center (#1)
I6Mar 077:00 PMElgin-Middlesex Chiefs Waterloo WolvesMoses Springer
Game Data Last Updated: Feb 22, 7:19 PM.
Atom Standings
2016-2017 Pages
Social Networking
Follow Us On
Follow Minor Hockey Alliance of Ontario on Twitter
- and -
Visit Minor Hockey Alliance of Ontario on Facebook
- and -
Follow Minor Hockey Alliance of Ontario on Instagram
Quick Links
HC-Community
Printed from alliancehockey.com on Wednesday, February 22, 2017 at 7:19 PM