2019-2020, Pavilion (AAA) (Minor Hockey Alliance of Ontario)

FirstShift
PrintAll Active Standings for Organization Teams
Atom Playdown

Bracket

  • Jan 27-Feb 12
    Series A

    3rd Place West vs 6th Place West

    TeamGPWLTPts
    1London 333006
    2Chatham-Kent 630300
  • Jan 27-Feb 12
    Series B

    4th Place West vs 5th Place West

    TeamGPWLTPts
    1Elgin-Middlesex 433006
    2Lambton 530300
  • Jan 27-Feb 12
    Series C

    3rd Place East vs 6th Place East

    TeamGPWLTPts
    1Brantford 653206
    2Cambridge 352304
  • Jan 27-Feb 12
    Series D

    4th Place East vs 5th Place East

    TeamGPWLTPts
    1Hamilton 553117
    2Kitchener 451313
  • Feb 10-Feb 26
    Series E

    1st Place West vs 2nd Seed AB Winners

    TeamGPWLTPts
    1Sun County 153117
    2Elgin-Middlesex51313
  • Feb 10-Feb 26
    Series F

    2nd Place West vs 1st Seed AB Winners

    TeamGPWLTPts
    1Windsor 263217
    2London62315
  • Feb 10-Feb 26
    Series G

    1st Place East vs 2nd Seed CD Winners

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth 133006
    2Brantford30300
  • Feb 10-Feb 26
    Series H

    2nd Place East vs 1st Seed CD Winner

    TeamGPWLTPts
    1Waterloo 243106
    2Hamilton41302
  • Feb 24-Mar 11
    Series I

    Remaining Teams: 1st Seed West vs 2nd Seed East

    TeamGPWLTPts
    1Sun County43017
    2Waterloo40311
  • Feb 24-Mar 11
    Series J

    Remaining Teams: 1st Seed East vs 2nd Seed West

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth33006
    2Windsor30300
  • Mar 09-Mar 31
    Series K

    Winner Series I vs Winner Series J (8pt Series)

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth00000
    1Sun County00000

Minor Peewee Consolation

Bracket


Peewee Playdown

Bracket

  • Jan 27-Feb 12
    Series A

    3rd Place West vs 6th Place West

    TeamGPWLTPts
    1Lambton 333006
    2Windsor 630300
  • Jan 27-Feb 12
    Series B

    4th Place West vs 5th Place West

    TeamGPWLTPts
    1Elgin-Middlesex 443106
    2Chatham-Kent 541302
  • Jan 27-Feb 12
    Series C

    3rd Place East vs 6th Place East

    TeamGPWLTPts
    1Brantford 333006
    2Cambridge 630300
  • Jan 27-Feb 12
    Series D

    4th Place East vs 5th Place East

    TeamGPWLTPts
    1Kitchener 433006
    2Hamilton 530300
  • Feb 10-Feb 26
    Series E

    1st Place West vs 2nd Seed A/B

    TeamGPWLTPts
    1London 153117
    2Elgin-Middlesex51313
  • Feb 10-Feb 26
    Series F

    2nd Place West vs 1st Seed A/B

    TeamGPWLTPts
    1Sun County 242026
    2Lambton40222
  • Feb 10-Feb 26
    Series G

    1st Place East vs 2nd Seed C/D

    TeamGPWLTPts
    1Waterloo 143106
    2Kitchener41302
  • Feb 10-Feb 26
    Series H

    2nd Place East vs 1st Seed C/D

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth 243106
    2Brantford41302
  • Feb 24-Mar 11
    Series I

    1st Seed West vs 2nd Seed East

    TeamGPWLTPts
    1London43106
    2Huron-Perth41302
  • Feb 24-Mar 11
    Series J

    1st Seed East vs 2nd Seed West

    TeamGPWLTPts
    1Waterloo33006
    2Sun County30300
  • Mar 09-Mar 31
    Series K

    1st Series I vs 1st Series J

    TeamGPWLTPts
    1London00000
    1Waterloo00000

Minor Bantam Playdown

Bracket

  • Feb 10-Feb 26
    Series A

    1st Place West vs 4th Place West or Wild Card

    TeamGPWLTPts
    1Elgin-Middlesex 133006
    2Sun County 430300
  • Feb 10-Feb 26
    Series B

    2nd Place West vs 3rd Place West

    TeamGPWLTPts
    1London 243106
    2Windsor 341302
  • Feb 10-Feb 26
    Series C

    1st Place East vs 4th Place East or Wild Card

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth 153117
    2Lambton 451313
  • Feb 10-Feb 26
    Series D

    2nd Place East vs 3rd Place East

    TeamGPWLTPts
    1Waterloo 253206
    2Brantford 352304
  • Feb 24-Mar 11
    Series E

    Remaining Teams: 1st Seed AB vs 2nd Seed CD

    TeamGPWLTPts
    1Waterloo33006
    2Elgin-Middlesex30300
  • Feb 24-Mar 11
    Series F

    Remaining Teams: 1st Seed CD vs 2nd Seed AB

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth53117
    2London51313
  • Mar 09-Mar 31
    Series G

    Winner Series E vs Winner Series F (8pt Series)

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth00000
    1Waterloo00000

Minor Bantam Playoff

Bracket


Bantam Playdown

Bracket


Bantam Playoff

Bracket

  • Feb 03-Feb 26
    Series L

    Loser Series A vs Loser Series B

    TeamGPWLTPts
    1Sun County53117
    2Lambton51313
  • Feb 17-Feb 26
    Series M

    Loser Series E vs Loser Series F (4pt Series)

    TeamGPWLTPts
    1London32104
    2Chatham-Kent31202
  • Feb 03-Feb 26
    Series N

    Loser Series C vs Loser Series D

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth43017
    2Cambridge40311
  • Feb 17-Feb 26
    Series O

    Loser Series G vs Loser Series H (4pt Series)

    TeamGPWLTPts
    1Brantford32104
    2Hamilton31202
  • Feb 24-Mar 11
    Series P

    Winner Series L vs Winner Series M

    TeamGPWLTPts
    1London33006
    2Sun County30300
  • Feb 24-Mar 11
    Series Q

    Winner Series N vs Winner Series O

    TeamGPWLTPts
    1Brantford33006
    2Huron-Perth30300
  • Mar 09-Mar 29
    Series R

    Winner Series P vs Winner Series Q

    TeamGPWLTPts
    1Brantford10011
    1London10011

Minor Midget Playoff

Bracket


Social Networking
Follow Us On
Follow Minor Hockey Alliance of Ontario on Twitter
- and -
Visit Minor Hockey Alliance of Ontario on Facebook
- and -
Follow Minor Hockey Alliance of Ontario on Instagram
Quick Links
HC-Community
Printed from alliancehockey.com on Wednesday, April 1, 2020 at 6:38 AM