Atom, 2019-2020, Pavilion (AAA) (Minor Hockey Alliance of Ontario)

FirstShift
PrintAtom Playdown Standings
Jump To:

Bracket

  • Jan 27-Feb 12
    Series A

    3rd Place West vs 6th Place West

    TeamGPWLTPts
    1London 333006
    2Chatham-Kent 630300
    DateVisitorHome
    Jan 31
    6:30P
    Chatham-Kent2London3
    Feb 01
    7:00P
    London3Chatham-Kent2
    Feb 02
    6:15P
    Chatham-Kent1London2
  • Jan 27-Feb 12
    Series B

    4th Place West vs 5th Place West

    TeamGPWLTPts
    1Elgin-Middlesex 433006
    2Lambton 530300
    DateVisitorHome
    Feb 01
    12:15P
    Lambton0Elgin-Middlesex4
    Feb 05
    6:30P
    Elgin-Middlesex5Lambton4
    Feb 08
    12:15P
    Lambton0Elgin-Middlesex3
  • Jan 27-Feb 12
    Series C

    3rd Place East vs 6th Place East

    TeamGPWLTPts
    1Brantford 653206
    2Cambridge 352304
    DateVisitorHome
    Jan 28
    7:00P
    Brantford3Cambridge6
    Feb 01
    5:30P
    Cambridge1Brantford3
    Feb 02
    4:30P
    Brantford1Cambridge3
    Feb 06
    6:30P
    Cambridge1Brantford4
    Feb 09
    7:00P
    Brantford1Cambridge0
  • Jan 27-Feb 12
    Series D

    4th Place East vs 5th Place East

    TeamGPWLTPts
    1Hamilton 553117
    2Kitchener 451313
    DateVisitorHome
    Feb 01
    3:00P
    Hamilton4Kitchener2
    Feb 03
    6:45P
    Kitchener3Hamilton2
    Feb 07
    7:00P
    Hamilton3Kitchener3
    Feb 08
    11:45A
    Kitchener0Hamilton2
    Feb 09
    3:00P
    Hamilton4Kitchener3
  • Feb 10-Feb 26
    Series E

    1st Place West vs 2nd Seed AB Winners

    TeamGPWLTPts
    1Sun County 153117
    2Elgin-Middlesex51313
    DateVisitorHome
    Feb 15
    1:00P
    Elgin-Middlesex1Sun County4
    Feb 16
    12:15P
    Sun County1Elgin-Middlesex1
    Feb 22
    1:00P
    Elgin-Middlesex3Sun County2
    Feb 23
    1:30P
    Sun County10Elgin-Middlesex1
    Feb 25
    7:15P
    Elgin-Middlesex1Sun County3
  • Feb 10-Feb 26
    Series F

    2nd Place West vs 1st Seed AB Winners

    TeamGPWLTPts
    1Windsor 263217
    2London62315
    DateVisitorHome
    Feb 15
    4:00P
    London4Windsor3
    Feb 16
    3:15P
    Windsor2London1
    Feb 21
    7:00P
    London2Windsor2
    Feb 22
    1:00P
    Windsor3London5
    Feb 23
    12:15P
    London2Windsor3
    Feb 24
    6:45P
    Windsor5London1
  • Feb 10-Feb 26
    Series G

    1st Place East vs 2nd Seed CD Winners

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth 133006
    2Brantford30300
    DateVisitorHome
    Feb 15
    12:45P
    Brantford3Huron-Perth4
    Feb 16
    6:00P
    Huron-Perth3Brantford1
    Feb 22
    2:30P
    Brantford3Huron-Perth5
  • Feb 10-Feb 26
    Series H

    2nd Place East vs 1st Seed CD Winner

    TeamGPWLTPts
    1Waterloo 243106
    2Hamilton41302
    DateVisitorHome
    Feb 15
    12:45P
    Hamilton5Waterloo4
    Feb 19
    7:15P
    Waterloo6Hamilton0
    Feb 20
    7:00P
    Hamilton1Waterloo2
    Feb 22
    12:30P
    Waterloo5Hamilton1
  • Feb 24-Mar 11
    Series I

    Remaining Teams: 1st Seed West vs 2nd Seed East

    TeamGPWLTPts
    1Sun County43017
    2Waterloo40311
    DateVisitorHome
    Feb 29
    1:00P
    Waterloo2Sun County6
    Mar 01
    1:30P
    Waterloo4Sun County4
    Mar 07
    2:00P
    Sun County6Waterloo2
    Mar 08
    11:30A
    Sun County2Waterloo1
  • Feb 24-Mar 11
    Series J

    Remaining Teams: 1st Seed East vs 2nd Seed West

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth33006
    2Windsor30300
    DateVisitorHome
    Feb 29
    12:00P
    Windsor1Huron-Perth7
    Mar 01
    11:00A
    Huron-Perth5Windsor4
    Mar 06
    7:00P
    Windsor2Huron-Perth6
  • Mar 09-Mar 31
    Series K

    Winner Series I vs Winner Series J (8pt Series)

    TeamGPWLTPts
    1Huron-Perth00000
    1Sun County00000
    DateVisitorHome
       
       
       
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
C1Jan 287:00 PMBrantford 99ers3-6Cambridge HawksGalt Arena
A1Jan 316:30 PMChatham-Kent Cyclones2-3London Jr KnightsNichols (A)
B1Feb 0112:15 PMLambton Jr Sting0-4Elgin-Middlesex ChiefsKomoka CW&RC (1 - Molson)
D1Feb 013:00 PMHamilton Huskies4-2Kitchener Jr RangersGrand River
C2Feb 015:30 PMCambridge Hawks1-3Brantford 99ersGretzky Center (#2)
A2Feb 017:00 PMLondon Jr Knights3-2Chatham-Kent CyclonesMemorial
C3Feb 024:30 PMBrantford 99ers1-3Cambridge HawksGalt Arena
A3Feb 026:15 PMChatham-Kent Cyclones1-2London Jr KnightsWestern Fair (HanStone)
D2Feb 036:45 PMKitchener Jr Rangers3-2Hamilton HuskiesParkdale
B2Feb 056:30 PMElgin-Middlesex Chiefs5-4Lambton Jr StingSarnia PASA (Rink 2)
C4Feb 066:30 PMCambridge Hawks1-4Brantford 99ersGretzky Center (#2)
D3Feb 077:00 PMHamilton Huskies3-3Kitchener Jr RangersGrand River
D4Feb 0811:45 AMKitchener Jr Rangers0-2Hamilton HuskiesParkdale
B3Feb 0812:15 PMLambton Jr Sting0-3Elgin-Middlesex ChiefsKomoka CW&RC (1 - Molson)
D5Feb 093:00 PMHamilton Huskies4-3Kitchener Jr RangersGrand River
C5Feb 097:00 PMBrantford 99ers1-0Cambridge HawksGalt Arena
G1Feb 1512:45 PMBrantford 99ers3-4Huron-Perth LakersRotary Complex (Molson)
H1Feb 1512:45 PMHamilton Huskies5-4Waterloo WolvesAMC (West)
E1Feb 151:00 PMElgin-Middlesex Chiefs1-4Sun County PanthersEssex (Libro)
F1Feb 154:00 PMLondon Jr Knights4-3Windsor Jr SpitfiresCentral Park (North)
E2Feb 1612:15 PMSun County Panthers1-1Elgin-Middlesex ChiefsKomoka CW&RC (1 - Molson)
F2Feb 163:15 PMWindsor Jr Spitfires2-1London Jr KnightsWestern Fair (HanStone)
G2Feb 166:00 PMHuron-Perth Lakers3-1Brantford 99ersGretzky Center (#3)
H2Feb 197:15 PMWaterloo Wolves6-0Hamilton HuskiesParkdale
H3Feb 207:00 PMHamilton Huskies1-2Waterloo WolvesRIM Park (Optimists)
F3Feb 217:00 PMLondon Jr Knights2-2Windsor Jr SpitfiresCentral Park (North)
H4Feb 2212:30 PMWaterloo Wolves5-1Hamilton HuskiesFirst Ontario
F4Feb 221:00 PMWindsor Jr Spitfires3-5London Jr KnightsWestern Fair (City Chrysler)
E3Feb 221:00 PMElgin-Middlesex Chiefs3-2Sun County PanthersEssex (Libro)
G3Feb 222:30 PMBrantford 99ers3-5Huron-Perth LakersZurich
F5Feb 2312:15 PMLondon Jr Knights2-3Windsor Jr SpitfiresCentral Park (North)
E4Feb 231:30 PMSun County Panthers10-1Elgin-Middlesex ChiefsKomoka CW&RC (1 - Molson)
F6Feb 246:45 PMWindsor Jr Spitfires5-1London Jr KnightsWestern Fair (HanStone)
E5Feb 257:15 PMElgin-Middlesex Chiefs1-3Sun County PanthersEssex (Shaheen)
J1Feb 2912:00 PMWindsor Jr Spitfires1-7Huron-Perth LakersRotary Complex (RBC)
I1Feb 291:00 PMWaterloo Wolves2-6Sun County PanthersEssex (Libro)
J2Mar 0111:00 AMHuron-Perth Lakers5-4Windsor Jr SpitfiresCentral Park (North)
I2Mar 011:30 PMWaterloo Wolves4-4Sun County PanthersEssex (Shaheen)
J3Mar 067:00 PMWindsor Jr Spitfires2-6Huron-Perth LakersHensall Arena
I3Mar 072:00 PMSun County Panthers6-2Waterloo WolvesRIM Park (Pillers)
I4Mar 0811:30 AMSun County Panthers2-1Waterloo WolvesRIM Park (Optimists)
Game Data Last Updated: Mar 29, 4:19 AM, Next Update: Mar 29, 4:24 AM
Social Networking
Follow Us On
Follow Minor Hockey Alliance of Ontario on Twitter
- and -
Visit Minor Hockey Alliance of Ontario on Facebook
- and -
Follow Minor Hockey Alliance of Ontario on Instagram
Quick Links
HC-Community
Printed from alliancehockey.com on Sunday, March 29, 2020 at 4:22 AM